Jsme Genixa

Jsme Genixa
Genixa je nezisková organizace podporující lidi, kteří v rámci své aktuální či dlouhodobé životní situace spadají do některé ze skupin ohrožených na trhu práce, při hledání nového pracovního uplatnění.

Díky přímému napojení na svět byznysu máme přehled o aktuálním dění na trhu práce, zaměstnanosti a nejnovějších trendech v náboru. Do projektu jsou zapojeni specialisté na personalistiku s dlouholetými zkušenostmi, kteří jsou v denním kontaktu se zaměstnavateli a pomáhají uchazečům skrze bezplatné kurzy a individuální konzultace.

Naše priority

Pomoci ohroženým skupinám na trhu práce při hledání nového pracovního uplatnění

Skrze online webináře, kurzy a individuální konzultace pomáháme s přípravou na hledání práce a pohovory. Pomocnou ruku podáme i těm, kteří práci ztratili a nebo jsou ztrátou ohroženi.

Propojovat znevýhodněné osoby se zaměstnavateli

Skrze semináře a společné projekty s firmami nabídneme platformu pro společné potkávání. 

Vzdělávat zaměstnavatele a seznámit je s výhodami zaměstnávání těchto osob

Informovat zaměstnavatele a společně s nimi diverzifikovat pracovní prostředí. Připravujeme sérii workshopů pro firmy, kde probíráme specifika jednotlivých skupin a výhody jejich náboru.

Kdo za Genixou stojí

Pomocnou ruku vám podávají profesionálové a dobrovolníci
z oblasti personalistiky a recruitmentu.

Máte dotaz?

Zavolejte nám na +420 736 466 821 

Napište nám na info@genixa.cz

Milan Novák

Milan Novák

CEO GoodCall

Hlavním představitelem a zakladatelem je Milan Novák. V oblasti personalistiky a náboru zaměstnanců se pohybuje již více než 15 let a jelikož se jeho práce stala zároveň jeho koníčkem, rozhodl se podpořit tento projekt a využít potenciál svých zkušeností i v neziskovém sektoru. Milan Novák pracoval jako manažer mezinárodní personální agentury Grafton Recruitment a měl na starosti 7 zemí v rámci středoevropského regionu a tato pobočková síť nachází práci více než 15 000 lidem ročně. Jeho současná společnost GoodCall "for Talent" pracuje s novým konceptem náborových služeb, který se opírá o nové technologie, využívání sociálních sítí při hledání a řízení talentů. Součástí této koncepce je rovněž Recruitment Academy, která vychovává budoucí specialisty na nábor a personalistiku a navíc se zabývá prací s generací Y. Jeho hlavním cílem v tomto projektu je propojit praktické zkušenosti personalistů a pomoci lidem, kteří práci obtížně hledají.

Tereza Kirsch

Tereza Kirsch

Project Manager and Senior Consultant

Tereza Kirsch pracovala více než 5 let v Goodcallu, a to jako Sourcer, Sourcing Partner a poté Recruiter. Aktuálně pracuje jako Recruiter ve společnosti Creative Dock. V rámci své kariéry se věnuje kariérnímu poradenství, pohovorování kandidátů, ale také aktivnímu vyhledávání a oslovování vhodných kandidátů, či HR reportingu a ATS problematice. Mimo jiné také poskytuje komplexní informace o situaci a vývoji na trhu práce. Svou kariéru započala v prostředí mezinárodního korporátu, kde zažila prostředí interního náboru a získala zkušenosti s náborem zaměstnanců přímo ve společnosti. Daná kombinace zkušeností jí umožňuje vidět nábor z obou stran. V rámci své konzultantské a lektorské činnosti spolupracovala například na projektu týkající se pomoci migrantkám v uplatnění na českém trhu práce, či se zapojuje do akcí kariérních center na České zemědělské univerzitě v Praze a VŠE, kde přednášela například o využití Linkedinu. Zároveň poskytuje individuální poradenství týkající se možností uplatnění absolventů na trhu práce. 

Aneta Kořínková

Aneta Kořínková

Senior Consultant

Aneta Kořínková už více než 10 let spojuje správné lidi se správnými pracovními místy. Pracovala ve velkých výrobních korporacích a teď pracuje v GoodCallu. Má dvě holčičky. Při první dokončila studium andragogiky (vzdělávání dospělých) a při druhé začala psát blog EduMama o vzdělávání a práci pro maminky na mateřské dovolené. Radí maminkám, jak na rodičovské nezakrnět, jak se po ní v pohodě vrátit do práce a jak pracovat se sociálními sítěmi (převážně s LinkedInem). Kromě své rodiny miluje vzdělávání, podcasty, běhání, dobré kafe a víno.

Veronika Laube

Veronika Laube

Senior Konzultant

Veronika se do světa HR dostala díky pracovní stáži v Holandsku, kde nakonec zůstala 4 roky a nasbírala zkušenosti v interním HR oddělení, a to v korporátu, i v centru sdílených služeb. Práce s lidmi ji nadchla a zůstala jí věrná i po návratu do České republiky. Oblast náboru si poprvé vyzkoušela během první rodičovské dovolené, kterou si na pár hodin týdně zpestřila prací pro Goodcall. Po druhé mateřské se naplno přidala do GoodCall týmu. Ráda se vzdělává, a to nejen v oblasti personalistiky, a posouvá se dál. Jako maminka 2 dětí také ví, že není lehké vrátit se zpátky do pracovního procesu. I proto se zapojila do Genixy a chce svoje zkušenosti předávat dál. Verča je původem z Tater, proto miluje procházky s rodinou v přírodě, lyžování, ale také cestování, které ji nabíjí pestrostí a rozšiřováním obzorů.

Dominika Urbanová

Dominika Urbanová

Project Assistant

Dominika pracuje jako Senior Talent Sourcer v Goodcallu, a přitom studuje poslední ročník magisterském oboru na České zemědělské univerzitě. Do Goodcallu se dostala náhodou v době Covidu, ale rychle se v oblasti recruitmentu našla. Nejvíce ji baví rozmanitost práce a možnost propojení kandidátů s klienty, a umožnit tak novou formu spolupráce pro obě strany. V rámci své role se věnuje aktivnímu vyhledávání a oslovování kandidátů, telefonickému kontaktu s nimi, a pomáhá jim nalézt cestu za novými pracovními příležitostmi.

Eliška Knížková

Eliška Knížková

Senior Consultant

Eliška se k náboru dostala čistou náhodou v rámci studentské praxe. Byť se jednalo o praxi povinnou, práce s lidmi ji nadchla. Vyzkoušela si práci v personální agentuře a hned poté ve velké korporaci. Brzy se, jak jinak než náhodou, dozvěděla o Goodcallu a v něm už zůstala. Několik let se naplno věnuje sourcingu a recruitmentu, v poslední době si rozšiřuje obzory o HR marketing a komunikaci. Mezi její hlavní koníčky patří četba, jídlo, bicí a cestování. Vyzkoušela si život v USA, Anglii a Číně, na cizích kulturách ji nejvíc baví rozmanitost. I proto ji baví recruitment, vždycky totiž narazí na jiný, neméně zajímavý osobní příběh. Vždy ve své práci hledala hlubší smysl a proto se zapojila do Genixí iniciativy, skrze kterou pomáhá studentům, absolventům a dalším, kteří potřebují poradit. Ráda se učí a zároveň své zkušenosti ráda předává dále. S Eliškou se tak možná potkáte na nějakém z našich školení.

Tereza Havlovicová

Tereza Havlovicová

Recruitment Consultant v GoodCall

Tereza pracuje jako recruitment consultant ve společnosti GoodCall a je absolventkou bakalářského studia na filozofické fakultě Západočeské univerzity. O oboru HR začala přemýšlet již během studia a po dostudování si šla za svým. Vzhledem k absenci praxe si chtěla zvýšit své šance na trhu práce a absolvovala rekvalifikační kurz Personalista s profesní kvalifikací. Následně začala pracovat jako HR business consultant v personálně poradenské kanceláři, kde se velmi rychle vypracovala na pozici Seniora. Terku jsme si našli skrze LinkedIn a po úspěšném výběrovém řízení jsme ji přivítali v týmu Recruitment process outsourcing. Během působení v GoodCall se zapojila do neziskové organizace Genixa, kde má možnost využít své dovednosti při psaní blogu, být součástí webinářů a sdílet příspěvky skrze platformu Linkedin. Ráda prohlubuje své znalosti nejen ze světa HR, zajímá se o nejrůznější projekty a je součástí ambasadorského programu firmy GoodCall. 


Sára Lédrová

Sára Lédrová

Senior Consultant

Recruiterka a kariérová poradkyně Sára Drozdová se vždy zajímala o seberozvoj a pomoc druhým při hledání a naplňování svých snů. Svou kariéru začala v neziskovém sektoru, kde se věnovala vzdělávání dospělých a částečně kariérovému poradenství. Teď pracuje v GoodCallu, kde spojuje ty správné lidi na správná místa. Práce v týmu multilingual obnáší i poskytování základních informacích o českém trhu práce, možnostech uplatnění a pracovních podmínkách. Mimo jiné aktivně spolupracuje s českým centrem Euroguidance, kde aktivně spolupracují na projektech v online poradenství. V rámci dalších projektů pomáhala migrantkám, ženám po rodičovské dovolené, studentům a absolventům.

Eliška Šonská Steklíková

Eliška Šonská Steklíková

Senior Consultant

Eliška Šonská Steklíková se už více než polovinu svého života pohybuje v oblasti vzdělávání dospělých - nejdříve jako lektorka cizích jazyků, později jako konzultantka pro výběr a rozvoj lidských zdrojů. Její radostí a životním programem je propojování zdánlivé nesourodých světů, které se však navzájem mohou o to více obohatit. Práci vždy prokládala studiem (je absolventkou Andragogiky a personálního řízení a Psychologie na FF UK), aktivity v byznysu kombinovala s projekty v neziskovém sektoru, čas trávený s rodinou doplňovala dlouhodobými pobyty v cizích zemích (žila ve Švýcarsku, Francii a Mexiku). Zájem o problematiku uplatnění na trhu práce ji provází od doby, kdy v rámci své diplomové práce zpracovávala téma age managamentu. Po šesti letech zkušeností s interním náborem i recruitmentem pro klienty chce zprostředkovat praktické postřehy a kontakt s trhem těm, kteří je mohou využít při hledání práce, a také jim pomoci práci najít.